May 25, 2004

D.J. Andrzejewski, So., Men's Lacrosse, Parkton, Md.
Honorable mention All-Ivy League

Christina Anzalone, So., Gymnastics, West Chester, Pa.
Second-team All-ECAC

Anthony Archibong, Jr., Men's Track and Field, Greensboro, N.C.
Second-team All-Ivy League (outdoor)

Bryan Arguello, Jr., Football, Orange, Calif.
Second-team All-Ivy League

Greg Bagnoli, Jr., Sprint Football, Mt. Laurel, N.J.
Second-team All-CSFL

Brian Baldwin, Jr., Sprint Football, Southamption, N.J.
Honorable mention All-CSFL

Tim Begley, Jr., Freehold, N.J. Men's Basketball
Second-team All-Ivy League
Second-team Philadelphia Big 5

Lydia Bojcun, Jr., Women's Soccer, Hamilton Square, N.J.
Honorable mention All-Ivy League

Shani Boston, Fr., Women's Indoor Track, Atlanta, Ga.
Second-team All-Ivy League

Rudy Brown, Jr., Football, Harbor City, Calif.
First-team All-Ivy League

Holly Buechel, Fr., Fencing, South Orange, N.J.
First-team All-Ivy League

Ethan Bullock, Sr., Wrestling, Haddonfield, N.J.
Honorable mention All-Ivy League

Chris Caputo, Sr., Sprint Football, Chatham, N.J.
Honorable mention All-CSFL

Lindsey Cassidy, Sr., Women's Lacrosse, Broomall, PA
First-team All-Ivy League

Dan Castles, Jr., Football Toms River, N.J.
Unanimous first-team All-Ivy League

Shelah Chao, Jr., Women's Tennis, Medford, N.J.
First-team All-Ivy League (doubles)
Second-team All-Ivy League (singles)

Brian Chaput, Sr., Men's Track and Field, East Haven, Conn
First-team All-Ivy League (outdoor)

Catrina Chisholm, Fr., Women's Track and Field Delta, B.C.
First-team All-Ivy League (outdoor)

Adam Chubb, Sr.. Men's Basketball, Harrisburg, PA
Honorable Mention All-Ivy League

Raluca Ciochina, So., Women's Tennis, Bucharest, Romania
Second-team All-Ivy League (doubles)

Chris Clark, Sr., Football, Temecula, Calif.
Unanimous first-team All-Ivy League

Jewel Clark, Sr. Women's Basketball, Waldorf, Md.
First-team All-Ivy League
First-Team All Big-Five

Jordan Cloyd, So., Sprint Football, Redwood City, Calif.
Second-Team All-CSFL

Pat Connelly, Sr., Men's Lacrosse, Luthersville, Md.
First-team All-Ivy League

Krysta Copeland, Fr., Women's Track and Field, Aurora, Colo.
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Meghan Cowen, So., Softball, Glen Burnie, Md.
Second-team All-Ivy League

Samantha Crook, Jr., Women's Track and Field, Randolph, N.J.
Second-team All-Ivy League (indoor)
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Katy Cross, Jr,. Women's Soccer, Claremont, Calif.
Second-team All-Mid Atlantic Region
First-team All-Ivy League

Jeanette Curtis, Fr., Women's Indoor Track, Ellicott City, Md.
Second-team All-Ivy League

David Derr, So., Sprint Football, Springfield, Pa.
Second-team All-CSFL

Jimmer Donapel, Sr., Sprint Football, Deptford, N.J.
First-team All-CSFL

Matt Dukes, Sr., Football Orlando, Fla.
First-team All-Ivy League

Ben Drane, So., Sprint Football, Atco, N.J.
Honorable mention All-CSFL

Laura Duros, So., Gymnastics, Carmel, Ind.
First-team All-ECAC

Chris Edmonds, Sr., Men's Track and Field, San Marino, Calif.
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Annika Eiremo, Fr., Fencing, Carmichael, Calif.
First-team All-Ivy League

Susan Eisenberg, Sr., Women's Track and Field, Austin, Texas
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Izukanne Emeagwali, Jr., Women's Track and Field, Rockaway, N.Y.
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Matthew Eveleth, So., Wrestling, Severna Park, Md.
Second-team All-Ivy League

Emily Farnesi, Sr., Field Hockey, Malvern, Pa
Second-team All-Ivy League
All-Philadelphia team

Matthew Feast, Jr., Wrestling, Cressona, Pa
All-American
Unanimous first-team All-Ivy League

Richard Ferguson, Jr., Wrestling, Beach Haven, N.J.
Second-team All-Ivy League

Jennifer Fleischer, So., Women's Basketball, New Hartford, N.Y.
Second-team All-Ivy

Casandra Frey, Fr., Women's Fencing, Cedar Grove, N.J.
Second-Team All-Ivy League

Jessica Fuerst, So., Gymnastics, Beverly Hills, Calif.
First-team All-ECAC

Michael Galligan, Fr., Men's Fencing, Houston, Texas
Second-team All-Ivy League

Stephen Gavalas, Jr., Men's Fencing, Manhassett, N.Y.
First-team All-Ivy League

John Goldschmidt, Sr., Sprint Football, Pittsburgh, Pa.
Honorable mention All-CSFL

Christy Green, Sr., Gymnastics, Norwich, Conn.
First-team All-ECAC

Luke Hadden, Jr., Football, Moorestown, N.J.
Honorable mention All-Ivy League

Ethan Haire, Sr., Men's Lacrosse, Timonium, Md.
Honorable mention All-Ivy League

Erik Hallenbeck, Jr., Men's Soccer, Laguna Hills, Calif.
First-team All-Ivy League

Matthew Haefner, Sr., Men's Soccer, Amherst, N.Y.
Honorable mention All-Ivy League

Michelle Hart, Sr., Women's Track and Field, Springfield, Va.
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Kathleen Holthaus, Women's Swimming, Sr., Glenview, Ill.
Second-team All-Ivy League

Matt Horn, Jr., Baseball, North Hollywood, Calif.
Honorable Mention All-Ivy League

J.T. Hutchinson, Fr., Sprint Football, Princeton Junction, N.J.
Honorable mention All-CSFL

Kai Ivory, Sr., Women's Track and Field, Los Angeles, Calif.
Second-team All-Ivy League (outdoor)

Heather Janssen, Sr., Volleyball, Campbell, Calif.
First-team All-Ivy League

Courtney Jaworski, So., Men's Track and Field, University Place, Wash.
First-team All-Ivy League (indoor)
First-team All-Ivy League (outdoor)

Rayford June, Sr., Sprint Football, Merion Station, Pa.
Second-team All-CSFL

Christina Kaneshige, So., Fencing, Maplewood, N.J.
Second-Team All-Ivy League

Ryan Kelly, Sr., Men's Lacrosse, Deer Park, N.Y.
Honorable mention All-Ivy League

Mark Kindrachuk, So., Men's Fencing, Allentown, Pa.
Second-team All-Ivy League

Justin King, Sr., Men's Track and Field, Hamburg, N.Y.
First-team All-Ivy League (outdoor)

Stephen Kroculick, Jr., Men's Soccer, Delran, N.J.
Honorable mention All-Ivy League

Chris Kupchik, Sr., Football, Berlin, N.J.
Second-team All-Ivy League

Elisabeth Kwak- Heffernan, Sr., Volleyball, Wheaton, Ill.
CoSIDA All-Distric Team
Unanimous first-team All-Ivy League

Gilly Lane, Fr., Men's Squash, Wyndmoor, Pa
First-team All-Ivy League

Teresa Leyden, Fr., Softball, Irvine, Calif.
Second-team All-Ivy League

Steve Lhotak, Sr., Football, Allendale, N.J.
Unanimous first-team All-Ivy League

Dusty Lieb, Jr., Men's Track and Field, Arnold, Md.
First-team All-Ivy League (outdoor)

Jenna Linden, So, Women's Soccer, Bethesda, Md.
Honorable mention All-Ivy League

Eric Ljungquist, So., Men's Track and Field, Cheshire, Conn.
Second-Team All-Ivy League (outdoor)

Emily Logan, Sr., Women's Indoor Track, East Walpole, Mass.
Second-team All-Ivy League

Matt London, Sr., Sprint Football, Lloyd Harbor, N.Y.
Second-team All-CSFL

Liz Lorelli, Jr., Field Hockey, Greenwich, Conn.
STX/NFHCA third-team All-American
STX/NFHCA first-team All-Mid Atlantic
Unanimous first-team All-Ivy League
All-Philadelphia Team

Pat Maloney, So., Men's Swimming, New Brunswick, N.J.
Second-team All-Ivy League

Chris Malachowski, Sr., Sprint Football, Lancaster, Pa.
First-Team All-CSFL

Sam Mathews, So., Football, Pittsburgh, Pa.
First-team All-Ivy League

Doug McGraw, Sr., Wrestling, Emporium, Pa
First-team All-Ivy League

Mike Mitchell, Sr., Football Orlando, Fla.
First-team All-Ivy League

Nate Moffie, Jr., Baseball, Wallingford, Conn.
Unanimous First-team All-Ivy League

Patrick Monaghan, Jr., Sprint Football, Wayne, N.J.
First-team All-CSFL

Leah Moon, Jr., Gymnastics, Bloomfield Hills, Mich.
First-team All-ECAC
Second-team All-ECAC

Tim Murphy, Sr., Sprint Football, Philadelphia, Pa.
Second-team All-CSFL

Larry Nickell, Jr., Men's Golf, Dallas, Texas
First-Team All-Ivy League

Evan Nolan, Jr., Sprint Football, Cincinnati, Ohio
Second-team All-CSFL

Ben Noll, Sr., Football Wildwood, Mo.
First-team All-Ivy League

Kate Parker, So., Women's Lacrosse, Needham, Mass.
Second-team All-Ivy League

Charity Payne, So., Women's Track and Field, Selinsgrove, Pa.
First-team All-Ivy League (outdoor)

Paula Pearson, Fr., Women's Squash, Calgary, Canada
First-team All-Ivy League

Will Phillips, Sr., Men's Lacrosse, Annapolis, Md.
First-team All-Ivy League

John Pinto, Sr., Sprint Football, Easton, Pa.
First-team All-CSFL

Doug Pires, Jr., Sprint Football, Atco, N.J.
Second-team All-CSFL

Mike Powers, Sr., Football, Birmingham, Ala.;
Honorable mention All-Ivy League

Nikky Ptak, Sr., Women's Tennis, Great Neck, N.Y.
First-team All-Ivy League (singles)
Second-team All-Ivy League (doubles)

Andrew Radu, Sr., Men's Fencing, Great Neck, N.Y.
First-team All-Ivy League

Brian Raphel, Sr., Sprint Football, Fayetteville, N.Y.
Second-team All-CSFL

Joey Rhoads, Fr., Women's Basketball, Huntington Valley, Pa.
Ivy League All-Rookie Team selection

Derek Rogers, So., Men's Golf, Houston, Texas
First-team All-Ivy League

Livia Rurarz-Huygens, So., Women's Fencing, Reston, Va.
Second-team All-Ivy League

Mike Russo, Jr., Sprint Football, Princeton, N.J.
Second-team All-CSFL

Lea Salese, So., Field Hockey, Livingston, N.J.
Second-team All-Ivy League
All-Philadelphia team

Ric San Doval, Jr., Football, Allison Park, Pa.
First-team All-Ivy League

Mike Sangobowale, Jr., Football, Bronx, N.Y.
Second-team All-Ivy League

Jeff Schiffner, Sr., Men's Basketball, Chester, N.J.
Unanimous first-team All-Ivy League
Second-team Philadelphia Big 5

Meghan Scholat, Sr., Volleyball, Bedford, N.Y.
Second-team All-Ivy League

Carson Schmiett, Fr., Men's Track and Field, Kenmore, Wash.
Second-team All-Ivy League (outdoor)

Marcus Schontube, Sr., Wrestling, Lowell, Ind.
Second-team All-Ivy League

Cody Schovitz, Fr., Men's Track and Field, Moscow, Pa.
Second-team All-Ivy League (outdoor)

Katelyn Sherry, Fr., Women's Fencing, Mendham, N.J.
Second-team All-Ivy League

Rachel Shweky, Sr., Women's Tennis, Brooklyn, N.Y.
First-team All-Ivy League (doubles)

Jon Slaughter, Sr., Baseball, Tipp City, Ohio
First-team All-Ivy League

Ryan Strahlendorff, Sr., Football, Neshanic Station, N.J.
Unanimous first-team All-Ivy League

Zach Suttile, Sr., Men's Track and Field, Randolph, N.J.
Second-team All-Ivy League (outdoor)

Cara Thomason, So., Volleyball, Los Angeles, Calif.
Honorable mention All-Ivy League

Duvol Thompson, Jr., Football, Calumet City, Ill.
First-team All-Ivy League

Andrew Trout, Sr., Men's Swimming, Carney's Point, N.J.
Second-team All-Ivy League

Brett Vanderveer, Sr., Wrestling, Berkeley Heights, N.J.
Second-team All-Ivy League

Matthew Valenti, So., Wrestling, Newton, N.J.
All-American
Unanimous first-team All-Ivy League

Peter Veldman, Sr., Football, Granger, Ind.
First-team All-Ivy League

Robin Watson, So., Women's Soccer, Hamilton, Mass.
First-team All-Ivy League

Matt Wedge, Sr., Men's Track and Field, Altoona, Pa.
First-Team All-Ivy League (indoor)
First team All-Ivy League (outdoor)

Neal Wojdowski, Jr., Men's Track and Field, Valencia, Pa.
First-team All-Ivy League (outdoor)