2002-03 All-Conference Honorees

Brian Abram, Sr., Men's Track and Field, Prairie Village, Kan.
First-team and second-team All-Ivy League (Indoor)
First-team and second-team All-Ivy League (Outdoor)

Vince Alexander, Sr., Football, Detroit, Mich.
Unanimous first-team All-Ivy League

Anthony Archibong, So., Men's Outdoor Track and Field, Greensboro, N.C.
Second-team All-Ivy League

Koko Archibong, Sr., Men's Basketball, Pasadena, Calif.
Second-team All-Ivy League

Jeff Bagnoli, Sr., Sprint Football, Mt. Laurel, N.J.
First-team All-CSFL

Travis Belden, Sr., Football, Fishers, Ind.
Unanimous first-team All-Ivy League

Christy Bennett, Sr., Women's Lacrosse, Coatesville, Pa.
First-team All-Ivy League

Jeff Breen, Jr., Men's Fencing, Newark, Del.
Second-team All-Ivy League

Stephen Brown, Sr., Men's Lacrosse, Horsham, Pa.
Second-team All-Ivy League

Sam Burley, Sr., Men's Track and Field, Cheyenne, Wyo.
First-team and second-team All-Ivy League (indoor)
First-team All-Ivy League (3) (outdoor)

Chris Carter, So., Men's Indoor Track and Field, Huber Heights, Ohio
Second-team All-Ivy League

Lindsey Cassidy, Jr., Women's Lacrosse, Broomall, Pa.
Second-team All-Ivy League

Shelah Chao, Jr., Women's Tennis, Medford, N.J.
Second-team All-Ivy League (doubles)

Brian Chaput, Jr., Men's Outdoor Track and Field, East Haven, Conn.
First-team All-Ivy League

Raluca Ciulei, Sr., Women's Tennis, Valcea, Romania
First-team (doubles) and second-team (singles) All-Ivy League

Chris Clark, Jr., Football, Temecula, Calif.
First-team All-Ivy League

Jewel Clark, Jr., Women's Basketball, Waldorf, Md.
Unanimous first-team All-Ivy League; First-team All-Philadelphia Big 5

Katy Cross, So., Women's Soccer, Claremont, Calif.
Unanimous first-team All-Ivy League

James Donapel, Jr., Sprint Football, Deptford, N.J.
First-team All-CSFL

Chris Edmonds, Jr., Track and Field, San Marino, Calif.
First-team and second-team All-Ivy League (Indoor)
Second-team All-Ivy League (Outdoor)

Stephen Faulk, Sr., Football, Inglewood, Calif.
Second-team All-Ivy League

Matt Feast, So., Wrestling, Cressona, Pa.
First-team All-Ivy League

Mark Gannon, Sr., Sprint Football, Bethesda, Md.
First-team All-CSFL

Steve Glass, Sr., Baseball, Mill Valley, Calif.
Second-team All-Ivy League

Jean Goto, Fr., Women's Fencing, New York, N.Y.
First-team All-Ivy League

Nick Italiano, Sr., Baseball, Marlton, N.J.
First-team All-Ivy League; All-ECAC

Kai Ivory, Jr., Women's Outdoor Track and Field, Los Angeles, Calif.
Second-team All-Ivy League

Karen Habrukowich, So., Women's Basketball, Newtown, Pa.
Second-team All-Ivy League

Matt Haefner, Jr. Men's Soccer, Amherst, N.Y.
Unanimous first-team All-Ivy League

Erik Hallenbeck, So., Men's Soccer, Laguna Hills, Calif.
First-team All-Ivy League

Ryan Harwood, Sr., Men's Tennis, North Woodmere, N.Y.
Second-team All-Ivy League

Matt Herrington, Fr., Wrestling, Cambridge, N.Y.
Second-team All-Ivy League

Kathleen Holthaus, Jr., Women's Swimming, Glenview, Ill.
Second-team All-Ivy League

Emmanuelle Humblet, So., Women's Fencing, Cambridge, Mass.
Second-team All-Ivy League

Kylee Jakobowski, Sr., Field Hockey, Gladwyne, Pa.
Second-team All-Ivy League

Heather Janssen, Jr., Volleyball, Campbell, Calif.
Second-team All-Ivy League

Christina Kaneshige, Fr., Women's Fencing, Maplewood, N.J.
First-team All-Ivy League

Nathan Kennedy, Sr., Men's Soccer, Portland, Ore.
First-team All-Ivy League

Katie Kilker, So., Women's Basketball, Langhorne, Pa.
Second-team All-Philadelphia Big 5

Stephen Kroculik, So., Men's Soccer, Delran, N.J.
Second-team All-Ivy League

Elisabeth Kwak-Hefferan, Jr., Volleyball, Wheaton, Ill.
First-team All-Ivy League

Steve Lhotak, Sr., Football, Allendale, N.J.
First-team All-Ivy League

Endel Liias, Sr., Men's Golf, Melrose, Mass.
First-team All-Ivy League

Liz Lorelli, So., Field Hockey, Greenwich, Conn.
Second-team All-Ivy League

Chris Malachowski, Jr., Sprint Football, Lancaster, Pa.
Second-team All-CSFL

Grace Maloney, So., Women's Indoor Track and Field, West Shoken, N.Y.
Second-team All-Ivy League

Andrew McCreery, Sr., Baseball, Solona Beach, Calif.
Unanimous first-team All-Ivy League

Doug McGraw, Jr., Wrestling, Emporium, Pa.
Second-team All-Ivy League

Rob Milanese, Sr., Football, Wcykoff, N.J.
First-team All-Ivy League

Mike Mitchell, Sr., Football, Orlando, Fla.
First-team All-Ivy League

Nate Moffie, So., Baseball, Wallingford, Conn.
First-team All-Ivy League

Patrick Monaghan, So., Sprint Football, Wayne, N.J.
Second-team All-CSFL

Ben Noll, Jr., Football, Wildwood, Mo.
Second-team All-Ivy League

Ugonna Onyekwe, Sr., Men's Basketball, London, England
Unanimous first-team All-Ivy League; First-team All-Philadelphia Big 5

Robert Pavlacka, Sr., Sprint Football, Wappingers Falls, N.Y.
Second-team All-CSFL

Chris Pennington, Sr., Football, Dresher, Pa.
Unanimous first-team All-Ivy League

Chad Perman, Sr., Men's Golf, Hunt Valley, Md.
First-team All-Ivy League

John Pinto, Jr., Sprint Football, Easton, Pa.
First-team All-CSFL

Doug Pires, So., Sprint Football, Atco, N.J.
First-team All-CSFL

Alice Pirsu, Sr., Women's Tennis, Bucharest, Romania
Unanimous first-team All-Ivy League (singles and doubles)

Fred Plaza, Sr., Football, Norwood, N.J.
First-team All-Ivy League

Nicole Ptak, Jr., Women's Tennis, Great Neck, N.Y.
Second-team All-Ivy League (singles)

Andrew Radu, Jr., Men's Fencing, Great Neck, N.Y.
First-team All-Ivy League

Richard Repetto, So., Men's Squash, Margate, N.J.
First-team All-Ivy League

Runa Reta, Sr., Women's Squash, Toronto, Ontario
First-team All-Ivy League

Michael Sanders, Fr., Men's Fencing, San Antonio, Tex.
Second-team All-Ivy League

Jeff Schiffner, Jr., Men's Basketball, Chester, N.J.
Unanimous first-team All-Ivy League; Second-team All-Philadelphia Big 5

Meghan Schloat, Jr., Volleyball, Bedford, N.Y.
Second-team All-Ivy League

Jared Shoemaker, Sr., Men's Outdoor Track and Field, Pfluergerville, Tex.
Second-team All-Ivy League

Rachel Shweky, Jr., Women's Tennis, Brooklyn, N.Y.
Second-team All-Ivy League (doubles)

Julie Siebert-Johnson, Sr., Women's Outdoor Track and Field, Holmdel, N.J.
First-team All-Ivy League

Kathryn Stores, So., Women's Swimming, Pennington, N.J.
Second-team All-Ivy League

Ryan Strahlendorff, Sr., Football, Neshanic Station, N.J.
Second-team All-Ivy League

Andrew Toole, Sr., Men's Basketball, Red Bank, N.J.
Second-team All-Ivy League; Second-team All-Philadelphia Big 5

Matt Valenti, Fr., Wrestling, Newton, N.J.
Second-team All-Ivy League

Jen Valentine, Sr., Women's Soccer, Bell Canyon, Calif.
First-team All-Ivy League

Peter Veldman, Jr., Football, Granger, Ind.
Unanimous first-team All-Ivy League

Matt Wedge, Jr., Men's Track and Field, Altoona, Pa.
First-team All-Ivy League (Indoor)
First-team and second-team All-Ivy League (Outdoor)

Dafna Wegner, Jr., Women's Squash, Herzelia, Israel
First-team All-Ivy League

Stephen Willard, Sr., Sprint Football, Philadelphia, Pa.
Second-team All-CSFL

Brian Winings, So., Baseball, Reston, Va.
First-team All-Ivy League